دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ۱۷:۰۷
IOTC

تولید نفت در دولت سیزدهم ۶۰ درصد افزایش داشته است

تولید نفت در دولت سیزدهم ۶۰ درصد افزایش داشته است

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران گفت: در این دولت نسبت به دو سال قبل، ۶۰ درصد رشد تولید نفت داشتیم و این ۶۰ درصد افزایش تولید به افزایش صادرات تبدیل شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت پایانه های نفتی ایران، جمعه ( 13 بهمن ماه ) محسن خجسته‌مهر معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در گردهمایی کارکنان پایانه‌های نفتی ایران در خارگ با قدردانی از مردم خارگ، اظهار داشت: دشمن بعثی دو هزار و ۸۰۰ بار جزیره خارگ را بمباران کرد که شریان حیاتی کشور را متوقف کند اما نتوانست.

محسن خجسته مهر با بیان این که مردم خارگ یک مدال زرین برای خود کسب کردند، افزود: همکاران ما در شرکت پایانه های نفتی ایران نقش بزرگی را ایفا کردند به طوری که پس از انقلاب، صنعت نفت بسیار متفاوت تر از قبل از انقلاب درخشیده است.

وی با بیان این که از قبل از انقلاب تاکنون حدود ۸۱ میلیارد بشکه نفت خام تولید کردیم، افزود: از این میزان حدود 28 میلیارد بشکه مربوط به قبل از انقلاب بوده است.

معاون وزیر نفت با بیان این که پس از انقلاب صنعت نفت در بیشترین ظرفیت خود توانسته است، خوش بدرخشد، ابراز داشت: هفتاد درصد از ۸۱ میلیارد بشکه ای که از زیر زمین بیرون کشیده شده تبدیل به ثروت و درآمد شده است.

وی با اشاره به توسعه میادین گازی پس از پیروزی انقلاب اسلامی ابراز داشت: 93 درصد از میادین گازی بعداز انقلاب گسترش و توسعه پیدا کرد.

خجسته مهر به میدان گازی پارس جنوبی اشاره کرد و ابراز داشت: روزانه ۷۰۰ میلیون متر مکعب گاز از این میدان تولید می شود.

وی همچنین گفت: حدود ۵۴ درصد میادین نفتی ما مربوط به بعداز انقلاب بوده است.

خجسته مهر با بیان این که صنعت نفت امروز به بلوغ و کامل خود رسیده است، ابراز داشت: پیش از انقلاب در سطوح مختلف خارجی ها راهبری می کردند و ایرانی ها در صنعت نفت بیشتر کارگر یا کارمند ساده بودند اما با شروع پیروزی انقلاب سکان هدایت تمام بخش های صنعت نفت به دست پرسنل ایرانی افتاد.

معاون وزیر نفت ادامه داد: این آغاز راه است و ما می خواهیم از چهار دهه تلاش، ایثار و تجربه بهره بگیریم و رتبه اول دنیا باشیم.

معاون وزیر نفت با اشاره به سرمایه زیرزمینی ۳۴۰ میلیارد بشکه ای نفت گفت: باید این دارایی و سرمایه زیرزمینی را با ایجاد ارزش افزوده به حداکثر ثروت رو زمینی تبدیل کنیم.

وی با بیان این که از آغاز دولت سیزدهم تاکنون جهش چشمگیری داشتیم، ابراز داشت: در این دولت نسبت به سال ۱۴۰۰ شصت درصد رشد تولید نفت داشتیم و این ۶۰ درصد افزایش تولید به افزایش صادرات تبدیل شده است.

خجسته مهر گفت: از نظر ما این ها شاخص های تحول و ارزش آفرینی در بخش اقتصاد است.

وی با بیان این که تا پایان سال قراردادهای ارزشمندی را به امضا می رسانیم، گفت: در طول برنامه هفتم توسعه ما به دنبال رشد هشت درصدی اقتصاد در کشور هستیم و این مهم منوط به این است که تمام مقدورات کشور را به کار می گیریم و طرح های پیشران را اجرا کنیم.

وی اضافه کرد: طرح های پیشران از نظر ما جهش در تولید نفت و گاز است که پیوست آن در برنامه هفتم وجود دارد.

خجسته مهر با تاکید بر خودداری از خام فروشی گفت:  تولید باید از خام فروشی جدا شود و هر بشکه نفت که از زیرزمین بیرون می آوریم باید به حداکثر ثروت و درآمد برای کشور تبدیل شود.

وی همچنین گفت: شرکت ملی نفت در ۱۴ استان کشور در حال فعالیت است و پایانه های نفتی ایران قطب اصلی صادرات نفت، میعانات گازی و فرآورده های نفتی است.

معاون وزیر نفت با بیان این که همه درخواست های شرکت پایانه های نفتی ایران در این دولت سیزدهم مورد تایید شرکت ملی نفت قرار گرفته است از اعتبار سه هزار و ۵۰۰  میلیارد تومانی برای انجام طرح ها و پروژه های این شرکت خبر داد که تاکنون سابقه نداشته و پایانه خارگ را به پایانه ای مدرن تبدیل خواهد کرد.

گردهمایی+ خارگ+ غریبی+ دهقان + خجسته مهر 24
گردهمایی+ خارگ+ غریبی+ دهقان + خجسته مهر 10
گردهمایی+ خارگ+ غریبی+ دهقان + خجسته مهر 8
گردهمایی+ خارگ+ غریبی+ دهقان + خجسته مهر 7
گردهمایی+ خارگ+ غریبی+ دهقان + خجسته مهر 6
گردهمایی+ خارگ+ غریبی+ دهقان + خجسته مهر 5
گردهمایی+ خارگ+ غریبی+ دهقان + خجسته مهر 3
گردهمایی+ خارگ+ غریبی+ دهقان + خجسته مهر 2

(شنبه ۱۴ بهمن ۱۴۰۲) ۱۶:۵۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید