IOTC
جمعه / ۲۶ آذر ۱۴۰۰ / ۱۴:۱۹
سرویس : خارک
کد خبر : ۴۹۰۹
گزارشگر : ۲۹
سرویس خارک
معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی وزارت نفت:

پرداخت وام خرید مسکن از محل صندوق بازنشستگی نفت از سر گرفته شد

مهم‌ترین دغدغه‌های منابع انسانی شرکت پایانه های نفتی ایران در نشست مشترک مدیرعامل ، مدیران و روسای این شرکت با معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی وزارت نفت ، مدیران کل منابع انسانی وزارت نفت و مدیر منابع انسانی شرکت ملی نفت ایران بررسی و در راستای رفع آنها تصمیماتی اتخاذ شد

پرداخت وام خرید مسکن از محل صندوق بازنشستگی نفت از سر گرفته شد
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت پایانه های نفتی ایران ، مهدی علی‌مددی پنج شنبه  (25 آذر ماه) در این نشست گفت : انتظار حال حاضر از مجموعه صنعت نفت به مراتب از دوران گذشته سنگین‌تر است چرا چون قاطبه مدیریت نفت در حال حاضر از بدنه صنعت نفت است یعنی تمام بچه‌های نفت جزو تصمیم‌گیران این صنعت مادر تخصصی هستند.
معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی وزارت نفت افزود : در وضعیت کنونی چالش های بسیاری داریم که این موضوعات  در خود صنعت نفت و با مدیریت نفت ایجاد َشده است، تعهدات فارغ التحصیلان دانشگاه صنعت نفت، تعهدات قراردادهای جذب نوین ، تعهد آزمونی که برای قرارداد مدت موقت گرفته شده، تعهدات تبدیل وضعیت ایثارگران که قانون بود و تمام این موضوعات که بخش‌های جزئی هم دارد که همه اینها یا انجام و یا در حال رسیدگی است.
علی مددی افزود :رویکرد ما بر حل مسئله است، حل مسئله باید در محل وقوع مسئله باشد الان هم نگاه ما با همین محوریت است و با نگرش دانایی محور، که می طلبد در کنار حل مسائل نگاه دانایی محور داشته باشیم  و آینده محورانه و آینده پژوهانه نگاه کنیم و ببینیم چه تحویل گرفتیم و چه  می‌خواهیم تحویل بدهیم.

وی ادامه داد : ما با جامعه نیروی انسانی طرف هستیم که به آن ها  توجه ای نشده و الان قاطبه سازمان ما را گرفته و نیروهای ارکان ثالث و قراردادی واقعیتی برای صنعت نفت هستند، نگاه دولت را می دانیم دولت در چه شرایطی کار را شروع کرده ،وضعیت بودجه کشور ،وضعیت فروش نفت ، همه این موضوعات را عزیزان قطعاً دنبال می کنند. 

مددی تاکید کرد: با حضور در مناطق عملیاتی ،چالش ها بیان می شود ،راهکارها تدوین و سطح تصمیم گیری ها مشخص می شود اگر راهکار ها توسط مدیریت همان منطقه قابل حل است که تفویض می‌شود و کار انجام شود و اگر در سطح  شرکت اصلی است قطعاً شرکت اصلی تصمیم می‌گیرد و آنچه که نیاز به تصمیم راس صنعت نفت دارد آن هم سعی می کنیم که تفویض اختیار کنیم به شرکت‌های اصلی تا بتوانند مسائل را دنبال کنند.
معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی وزارت نفت تاکید کرد : اقدامات خوبی در چند ماه گذشته انجام شد جا دارد  از مقام عالی وزارت تشکر کنیم، ایشان در حوزه منابع انسانی سنگ تمام گذاشتند.
وی افزود: ما هیچ وقت چنین  شرایط و اختیاراتی نداشتیم و امیدواریم در این دوره بتوانیم چالش‌های بزرگ را حل کنیم و این مسیر رودخانه عظیم صنعت نفت را هموار کنیم که نیروی انسانی به صورت سیال و بدون دغدغه در سطح سازمان حرکت کند. 
مددی تصریح کرد: شورای مدیران منابع انسانی را راه انداختیم که در مجموعه مقررات محمل قانونی داشت نگاه ما این است که اگر ما تصمیم می گیریم عزیزان ما در شرکت‌های اصلی باید بتوانند اجرا کنند .

وی تاکید کرد:  تصمیماتی که در حوزه منابع انسانی گرفته شده  تصمیمات خوبی است و قاطبعه صنعت نفت نسبت به مسائل نیروی انسانی نگاه مثبت دارند و این خیلی به ما کمک می‌کند و به نوعی مسئولیت ما را سنگین‌تر می‌کند. 

مددی ادامه داد : برای جامعه ایثارگران عزیزمان با سازمان اداری استخدامی به جمع‌بندی رسیدیم  و آنها اجازه دادند ما برای این عزیزان سمت سازمانی ایجاد کنیم و این کار واحد ساختار ما را دو چندان می‌کند که هم باید سمت ایجاد کند هم متناسب سازی کند و هم برای جاهایی که ساختار نداریم ساختار ببندد و می طلبد که شبانه روز کار کنیم تا ان شاالله به وضع  مطلوب برسیم. 

 معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی وزارت نفت گفت:  تسهیلات خرید مسکن تا سقف ۳۵۰۰ میلیون ریال (هر نفر) به کارکنان و بازنشستگان صنعت نفت از محل صندوق بازنشستگی نفت پرداخت می‌شود. مبلغ این وام برای تعمیرات مسکن ۵۰۰ میلیون ریال و تبدیل به احسن ۱۵۰۰ میلیون ریال می باشد.

 

 

در این نشست عباس اسدروز، مدیرعامل شرکت پایانه های نفتی ایران ،گزارشی از آخرین وضعیت عملیات، تعمیرات اساسی و مدیریت دارایی های فیزیکی و تاسیسات و مسائل نیروی انسانی را ارائه کردند.

مدیرعامل پایانه های نفتی ایران افزود : در حوزه‌های مختلف عملیات، فنی و مهندسی و نیروی انسانی، راهبردها، اهداف استراتژیک و شاخص های کلیدی مشخص شده است؛ در همین راستا لازم است که چالش های پیش رو شناسایی و نسبت به حل آنها راهکار و برنامه ریزی لازم صورت گیرد.

اسدروز افزود: در حوزه فنی و مهندسی افزایش قابلیت اطمینان در تأسیسات و تجهیزات مطابق استانداردها و ضوابط فنی و مهندسی را مد نظر قرار داده‌ایم که با تکیه بر توان نیروی داخلی شرکت به این اهداف دست خواهیم یافت.

 

مدیرعامل شرکت پایانه های نفتی ایران ادامه داد: در حوزه HSE نگاه ایمن به فرایندها در فعالیت های شرکت مشهود است که این خود به دلیل حضور نیروی انسانی متعهد و متخصص و همیشه آماده به کار است که بارها در شرایط اضطراری این خصوصیات بارز نمود پیدا کرده است .

 

مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران با اشاره به توان بالای نیروی انسانی در این شرکت یادآور شد: نیروی انسانی در شرکت ریسک می پذیرد که بخشی از آن اعتقادی است و بخشی دلسوزی و تعهد به سازمان می باشد و من در مناطق عملیاتی به اشکال مختلف  این مسائل را دیده ام .
 

اسدروز تاکید کرد : نگاه ویژه مقام عالی وزارت و مدیران ارشد منابع انسانی وزارت نفت و شرکت ملی نفت ایران به حوزه منابع انسانی به عنوان سرمایه اصلی صنعت نفت ستودنی است و تصمیمات اتخاذ شده و تفویض اختیارات انجام شده طی بخشنامه های چندماه اخیر در این حوزه و حوزه های فنی و عملیاتی افق روشنی برای صنعت نفت ترسیم نموده است که جا دارد از این  حسن نظر و دیدگاه مثبت  وزیر محترم ومدیرعامل محترم شرکت ملی نفت ایران تقدیر نمایم.  

در این نشست مدیران و روسای شرکت پایانه های نفتی ایران  و فلات قاره دغدعه های خود را در حوزه منابع انسانی بیان داشتند .

 

نشست مددی با مدیران در خارگ 36
نشست مددی با مدیران در خارگ 35
نشست مددی با مدیران در خارگ 33

نشست مددی با مدیران در خارگ 13
نشست مددی با مدیران در خارگ 12
نشست مددی با مدیران در خارگ 3

نشست مددی با مدیران در خارگ 21

نشست مددی با مدیران در خارگ 2
نشست مددی با مدیران در خارگ 1

نشست مددی با مدیران در خارگ 38
نشست مددی با مدیران در خارگ 37
نشست مددی با مدیران در خارگ 32
نشست مددی با مدیران در خارگ 31
نشست مددی با مدیران در خارگ 30
نشست مددی با مدیران در خارگ 29
نشست مددی با مدیران در خارگ 28

نشست مددی با مدیران در خارگ 26
نشست مددی با مدیران در خارگ 25
نشست مددی با مدیران در خارگ 24
نشست مددی با مدیران در خارگ 23
نشست مددی با مدیران در خارگ 22
نشست مددی با مدیران در خارگ 20
نشست مددی با مدیران در خارگ 19
نشست مددی با مدیران در خارگ 18
نشست مددی با مدیران در خارگ 17
نشست مددی با مدیران در خارگ 16
نشست مددی با مدیران در خارگ 15

نشست مددی با مدیران در خارگ 11
نشست مددی با مدیران در خارگ 10
نشست مددی با مدیران در خارگ 9
نشست مددی با مدیران در خارگ 8
نشست مددی با مدیران در خارگ 7
نشست مددی با مدیران در خارگ 6

نشست مددی با مدیران در خارگ 4

عکس : محمد پنهان 
(جمعه ۲۶ آذر ۱۴۰۰) ۱۴:۱۹
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید