IOTC
جمعه / ۱ مرداد ۱۴۰۰ / ۱۳:۴۶
سرویس : عمومی
کد خبر : ۴۸۱۲
گزارشگر : ۲۹
سرویس عمومی
مدیرعامل شرکت پایانه های نفتی ایران در بازدید از پایانه جاسک:

پایانه نفتی جاسک به عنوان طرحی ملی ، راهبردی و استراتژیک ، تضمین استمرار صادرات نفت خام را در پی خواهد داشت.

مدیرعامل شرکت پایانه های نفتی ایران گفت : پایانه نفتی جاسک به عنوان طرحی ملی ، راهبردی و استراتژیک می باشد که با مدیریت دولت و راهبری شرکت ملی نفت ایران در ساحل دریای عمان انجام می شود و تضمین استمرار صادرات نفت خام، تمرکززدایی از پایانه‌های صادراتی و متنوع‌ کردن آن ،افزایش قدرت چانه زانی ، توسعه پایدار و اشتغال‌زایی را در پی خواهد داشت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت پایانه های نفتی ایران ، عباس اسدروز روز (پنجشنبه، ۳۱ تیرماه) در آیین بهره‌برداری رسمی از خط لوله انتقال نفت خام گوره – جاسک که توسط رئیس‌جمهوری و وزیر نفت  به صورت ویدیو کنفرانس افتتاح گردید ، اظهارداشت  : مهمترین و کلیدی ترین پایانه شرکت از نظر منابع فیزیکی و تاسیساتی و هم بافت نیروی انسانی پایانه نفتی خارگ می باشد. با بررسی وضعیت موجود و تهدیدات محتمل ، آسیب پذیری ها و پیامدها ، راهکاری که انتخاب شد با ایجاد یک پایانه در سرزمین اصلی ، که این باعث شد ریسک ها از پایانه نفتی خارک کاهش داده شود و می توانیم با داشتن دو پایانه به راحتی  زیرساخت های پایانه نفتی خارگ اعم از خطوط لوله ، مخازن و اسکله های صادراتی را به موقع و مطابق با دستورالعمل های سازنده تعمیر و نگهداری کنیم . کما اینکه بعضی از زیرساخت ها را به دلیل اینکه امکان توقف تولید نبود ما نمی توانستیم به موقع انجام دهیم ولی خوشبختانه با راه اندازی پایانه نفتی جاسک به عنوان تکمیل زنجیره ارزش و به عنوان یک جایگزین مناسب نفت صادراتی از طریق این پایانه صادر می گردد.

وی افزود :  پایانه  نفتی جاسک به عنوان طرحی ملی ، راهبردی و استراتژیک می باشد  که با مدیریت و راهبری شرکت ملی نفت ایران در ساحل دریای عمان  انجام  می شود و تضمین استمرار صادرات نفت خام، تمرکززدایی از پایانه‌های صادراتی و متنوع‌ کردن آن ،افزایش قدرت چانه زانی ، توسعه پایدار و اشتغال‌زایی را در پی خواهد داشت.

مدیرعامل شرکت پایانه های نفتی ایران ادامه داد :  پایانه نفتی جاسک  یکی از بزرگترین و مهم‌ترین طرح‌ها در جنوب شرق کشور در راستای جهش تولید، اشتغال‌زایی و توسعه سواحل مکران اجرا شده و  بهره برداری آن قطعاَ باعث رونق در این منطقه خواهد شد. 

اسدروز تاکید کرد : اجرای کامل طرح پایانه نفتی جاسک موجب تنوع ‌بخشی به مبادی صادراتی نفت خام کشور و کاهش وابستگی ایران به تنگه هرمز می شود و با اجرای این طرح علاوه بر زمینه‌سازی برای رونق صنایع پایین‌دست در سواحل مکران، ایران می‌تواند برای نخستین‌بار از دریای عمان، نفت صادر کند. 

شایان ذکر است  در بازدید مدیرعامل شرکت پایانه های نفتی ایران از پایانه نفتی جاسک از تلاشگران شرکت که در راه اندازی و بارگیری نخستین محموله نفتی از این پایانه مشارکت داشتند تجلیل بعمل آورد.

جاسک 21

جاسک 24
جاسک 20

 

جاسک 8
جاسک 7
جاسک 6
جاسک 5
جاسک 4
جاسک 3
جاسک 2

جاسک 1


جاسک 10

جاسک 25
جاسک 24
جاسک 23

جاسک 17
جاسک 16
جاسک 15

جاسک 13
جاسک 12
جاسک 11
جاسک 10
جاسک 9
جاسک 6
جاسک 5
جاسک 4
جاسک 3
جاسک 2

جاسک 1

جاسک 8
جاسک 7

جاسک 13

جاسک 14

جاسک 19
جاسک 18
 

(جمعه ۱ مرداد ۱۴۰۰) ۱۳:۴۶
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید