English
:
شنبه، ۱۶ آذر ۱۳۹۸, ۲۰:۴۲
سال رونق تولید

جزییات خبر

 • رئیس جمهوری:
 • وزارتخانه‌های نفت و امور خارجه در خط مقدم مبارزه با آمریکا قرار دارند
 • ۱۸:۳۰ (سه شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۷)
 • رئیس جمهوری با بیان اینکه وزارت نفت، وزارت امور خارجه و بانک مرکزی در خط مقدم مبارزه با آمریکا قرار دارند، گفت: از ایستادگی آقایان ظریف، زنگنه و همتی در خط مقدم مبارزه با آمریکا قدردانی می‌کنم.
 • به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت پایانه های نفتی ایران، دکتر حسن روحانی، امروز (سه‌شنبه، هفتم اسفندماه) در پنجاه و هشتمین مجمع سالانه بانک مرکزی و در جمع مدیران بانکی کشور، با بیان اینکه وزارت خارجه، بانک مرکزی و وزارت نفت، نماینده مردم هستند، گفت: دولت در کل منتخب مردم است و تلاش‌ها، تلاش ملت است. هر کدام از ما به میزان مسئولیت، بار سنگینی بر دوش داریم.


  وی افزود: در شرایط امروز تحریم، ما نباید تراز تجاری مطلوبی می‌داشتیم، اما آمارها نشان می‌دهد که باوجود همه این سختی‌ها، ۴۰ میلیارد دلار صادرات غیرنفتی و ۳۸.۵ میلیارد واردات داشته‌ایم که تراز مثبت ۱.۵ را نشان می‌دهد و این خوب است.

  رئیس جمهوری در ادامه به موفقیت‌های حقوقی و بانکی در برابر آمریکا اشاره و تصریح کرد: باوجود فشارهای دولت آمریکا، سه بار در دادگاه بین‌المللی موفق به شکست آمریکایی‌ها شدیم.

  وی با اشاره به تلاش برای کشیدن دیوار دور بانک‌ها عنوان کرد: اگر بانک‌های ما با بانک‌های دنیا رابطه سهل و راحتی نداشته باشند، چگونه می‌توانند سالم و راحت فعالیت کنند. در مجامع بانکی و پولی دنیا شرکت می‌کنیم تا از تحولات بانکی و سیستمی جهان عقب نمانیم، زیرا بدون ارتباط بانکی و مالی با دنیا نمی‌توانیم نفت و کالای خود را بفروشیم و پول آن را وارد کشور کنیم.

  روحانی با تاکید بر اینکه اگر رابطه کشورمان با گروه اقدام مالی قطع شود، فعالیت بانکی‌مان در سطح دنیا با مشکل روبه‌رو می‌شود، گفت: اگر در کشور یک نفر مخالف این سخن من است و معتقد است که تصویب یا رد دو لایحه باقیمانده از لوایح چهارگانه تاثیری در رابطه ایران با بانک‌های جهان ندارد، همین امروز مصاحبه کرده و آن را رد کند.

  رئیس جمهوری افزود: نمی‌شود کشور را به ۱۰، ۲۰ نفر بدهیم و بگوییم که هر تصمیمی آنها بگیرند، ما نیز تابع هستیم، چنین نیست و صاحب این کشور، ملت بزرگ ایران هستند و به‌طور حتم مردم و بانک مرکزی و بانک‌ها در این زمینه حرف خواهند زد.

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به شرکت پایانه های نفتی ایران می‌باشد.