English
:
جمعه، ۱ تیر ۱۳۹۷, ۱۱:۵۳
سال حمایت از کالای ایرانی

جزییات خبر

 • وزیر نفت:
 • ایران سهمیه تولید 3،8 میلیون بشکه ای خود را حفظ می کند
 • ۱۴:۱۳ (جمعه ۲۷ اسفند ۱۳۹۵)
 • وزیر نفت گفت: جمهوری اسلامی ایران در 6 ماهه دوم سال 2017 نیز به سهمیه تولید تعیین شده 3،8 میلیون بشکه در روز پایبند است و آن را ادامه خواهد داد.
 • به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت پایانه های نفتی ایران، بیژن نامدار زنگنه در جمع خبرنگاران در میدان نفتی آذر شهرستان مهران اظهار کرد: در صورتی که اعضای اوپک به توافق تعیین شده پایبند باشند، ایران در 6 ماه دوم سال جاری روزانه 3،8 میلیون بشکه در روز نفت صادر می کند و محدودیتی شامل کشورمان نخواهد شد.

  وی مهمترین رویکرد وزارت نفت را در چارچوب سیاست های تعیین شده از سوی رهبر معظم انقلاب برای تحقق اقتصاد مقاومتی اولویت برداشت از میادین مشترک و همچنین ارتقای زنجیره تولید اعلام کرد و افزود: مذاکراتی با طرف عراقی به منظور برداشت مشترک از 2 میدان در نفت شهر استان کرمانشاه و یک میدان دیگر در استان خوزستان در جریان است که در این چارچوب یک طرح توسعه تعیین، یک پیمانکار مشخص و عوامل بهره بردار نیز مشترک خواهد بود.
  وزیر نفت یادآور شد: مهمترین میدان های مشترک خشکی کشورمان همچون آزادگان و یادآوران در استان خوزستان قرار دارند ولی میادین دیگری که از ظرفیت تولید کمتری برخوردارند نیز باید با سرعت دوچندان نسبت به بهره برداری از آنها اقدام شود.
  زنگنه با اشاره به اینکه ظرفیت میدان نفتی آذر بر اساس آخرین ارزیابی های صورت گرفته از 2 میلیارد و 440 میلیون بشکه به حدود چهار میلیارد بشکه افزایش یافته است، تاکید کرد: امیدواریم با اجرای طرح های توسعه ای بتوانیم ظرفیت برداشت از این میدان را تا 100 هزار بشکه در روز افزایش دهیم.
  وی گفت: مذاکراتی با شرکت گازپروم روسیه برای مشارکت در اجرای میدان آذر 2 در جریان است چرا که این میدان می تواند در تامین خوراک ان جی ال 3100 و پتروشیمی دهلران نیز نقش بسزایی ایفا کند.
  وزیر نفت با اشاره به اینکه هم اکنون طرح توسعه میدان بدرای عراق را نیز شرکت گاز پروم روسیه و یک شرکت مالزیایی انجام می دهد، در اختیار قرار دادن اطلاعات مخزن میدان آذر را به طرف عراقی از سوی این شرکت روسی رد نکرد و بر لزوم دقت نظر در اجرای قرارداد تاکید کرد.

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به شرکت پایانه های نفتی ایران می‌باشد.