English
:
پنج شنبه، ۳۰ فروردین ۱۳۹۷, ۱۶:۰۴
سال حمایت از کالای ایرانی

جزییات خبر

 • ایران جایگاه پیش از تحریم خود در صادرات نفت به هند را از عراق پس گرفت
 • ۱۲:۱۳ (جمعه ۲۷ اسفند ۱۳۹۵)
 • پایگاه خبری اویل پرایس آمریکا اعلام کرد، ایران موفق شد در ماه فوریه (بهمن-اسفند) جایگاه پیش از تحریم خود در صادرات نفت به هند را از عراق پس بگیرد.
 • به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت پایانه های نفتی ایران و به نقل از این پایگاه خبری روز سه شنبه نوشت، پالایشگاه های هند در ماه فوریه در حالی که واردات نفت خود از عربستان سعودی و عراق را در مقایسه با فوریه سال گذشته یک سوم کاهش دادند، از ایران نفت بیشتری خریداری کردند.

  این پایگاه خبری، عامل کاهش واردات هند از عربستان سعودی و عراق را به توافق کاهش تولید سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) نسبت داد و افزود: این توافق موجب شد که ایران در صادرات نفت به هند، عراق را پشت سر بگذارد و دومین کشور تامین کننده نفت خام هند شود.
  اویل پرایس بر اساس گزارش «تحقیق و پیش بینی» چند رسانه ای تامسون رویترز کانادا و اطلاعات به دست آمده از رصد کشتی ها اعلام کرد، واردات نفت هند در ماه فوریه با 16.7 درصد افزایش نسبت به ژانویه (دی-بهمن) گذشته و با سه برابر افزایش نسبت به فوریه سال گذشته به 647 هزار بشکه در روز رسید.
  به نوشته اویل پرایس، توافق کاهش تولید اوپک برای ایران که تلاش می کند سهم بازار پیش از تحریم خود را دوباره به دست آورد، سودمند بوده است و به این کشور اجازه داده است تا در حالی که تولید سایر رقبا کاهش می یابد، تولید خود را اندکی بالا ببرد.
  با این وجود، عربستان سعودی ماه گذشته همچنان نخستین تامین کننده نفت هند بود، اما عراق جایگاه خود را به ایران واگذار کرد و این کشور جایگاه پیش از تحریم خود در تامین نفت هند را بار دیگر به دست آورد.
  هند از آوریل (فروردین-اردیبهشت) سال گذشته تا فوریه امسال تقریبا 542 هزار و 400 بشکه در روز از ایران نفت خریداری کرده است در حالی که این رقم برای مدت مشابه پیش از آن حدود 225 هزار و 522 بشکه در روز بود.
  به گزارش ایرنا، سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) در نشست رسمی دهم آذر این سازمان در وین، برای نخستین بار از سال 2008 میلادی با کاهش تولید موافقت کرد تا با کاهش مازاد عرضه نفت در بازارها، به بالا رفتن سطح قیمت ها کمک کند.
  براساس این توافق، قرار است اوپک یک میلیون و ٢00 هزار بشکه در روز از سطح تولید خود بکاهد.
  ایران، الجزایر، آنگولا، اکوادور، گابن، عراق، کویت، لیبی، نیجریه، قطر، عربستان، امارات و ونزوئلا عضو اوپک هستند.
  ایران، نیجریه و لیبی از برنامه کاهش تولید اوپک مستثنی شده اند.

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به شرکت پایانه های نفتی ایران می‌باشد.